Londyn na zdjęciach – główne miejsca turystyczne

Na Londyn!

Wtorek, 18.11.2014 r., wczesne godziny poranne, lot, kierunek – Londyn. Sezon w Bodrum (na szczęście!) się skończył, 3 tygodnie wakacji w Polsce i trzeba było ruszać dalej. Cel wyjazdu? Rozmnożenie miliona monet i bilet do Indonezji, gdzie stacjonuje obecnie moja siostra!
Londyn na pierwszy rzut oka jest bardzo fajny, ale miłości pomiędzy nami raczej nie będzie… tureckie wychowanie nauczyło mnie spokojnego życia, bez pośpiechu i gonienia za wszystkim, a tutaj każdy gdzieś biegnie. Na dodatek wszystko jest inaczej, co niesamowicie mnie wkurza, bo woda z osobnych kranów albo mrozi albo parzy, a proste płacenie zajmuje mi 10 minut, bo ślepota nie pozwala mi doczytać nominałów, a głupota nie pozwala zapamiętać kształtów i rozmiarów monet. Dlatego wzięłam się na sposób i płacę tylko banknotami. Sprytnie, nie?Powoduje to ogromne przeładowanie, a co za tym idzie – zmęczenie, bo ciężar mojego portfela i torby rośnie w zastraszającym tempie, a monety, ku radości zgromadzonych,  wypadają mi z każdej możliwej dziury/kieszeni. Cieżko mi również zrozumieć brytyjskie kluchy. Kończy się to zazwyczaj tym, że rozmawiamy z lokalsami na dwa zupełnie różne tematy. Albo pytam ich trzykrotnie co oni właściwie mówią. Albo zgaduję o co im chodzi i liczę na szczęście.
Dzielnica Leyton również nie jest spełnieniem moich marzeń. Wszechobecne niecenzuralne słownictwo w języku polskim powoduje, że chcę się zapaść pod ziemię, a odległość od centrum jest co najmniej nieprzyzwoita. Za to tanio! I mocno turecko!
Ciężko z tą naszą miłościa, ale piwo i puby trochę podtrzymują mnie na duchu :)

londyn_eye londyn_most londyn_eye2 londyn_bigben londyn_eye3 londyn_eye_wagoniki londyn_eye_zbliżenie londyn_big_ben londyn_big_ben_oddalenie londyn_park_kaczka londyn_park londyn_park_fontanna londyn_park_ludzie londyn_park_wiewiórka londyn_park_wiewiórka2 londyn_bigben_z_daleka londyn_książe_karol_i_kamila londyn_katedra londyn_bigben_eye londyn_westminster londyn_bigben_zegar londyn_eye_budynki londyn_graffiti londyn_spacer londyn_architektura londyn_korniszon londyn_zachód_słońca londyn_budowa londyn_kościół londyn_typowe_budynki londyn_ulica londyn_katedra