praca w marmaris

Już miałam osiąść na stałe w Stambule, już miałam zrezygnować ze starej pracy i nigdy do niej nie wracać, ale jednak dałam sie przekonać, żeby jeszcze rok popracować w kurorcie, a później zająć się czymś innym. Bo kwalifikacji to ja mam sporo, ale siedzenia za biurkiem nie zniosę, więc z dwojga złego jednak ta praca w turystyce nie jest dla mnie taka zła. Zdarza mi sie narzekać, przeklinać cały świat (z turystami łącznie) i padać na twarz ze zmęczenia, ale lubię kiedy dużo się dzieje i kiedy mogę do kogoś pogadać. Oj tak, mówienie jest moim hobby :)

I tak, zamiast zakończyć moją krótką acz burzliwą karierę rezydenta, pełną wzlotów, z odrobiną tylko upadków, postanowiłam zmienić firmę! W świat poszły dwa CV, wróciła do mnie jedna pozytywna odpowiedź. Pojechałam na rekrutację podtruta przeterminowanym jogurtem, a co za tym idzie – głodna, na pół przytomna i zła. Przeszłam etap prezentacji wybranego miejsca – Iran był strzałem w dziesiątkę! Dostałam się do etapu rozmowy z szanowną komisją – każdą trudną sytuację znam z autopsji, więc nie mogło nie pójść dobrze. A później zostało już tylko oczekiwanie… aż w końcu po 10 dniach przyszedł e-mail z gratulacjami. Następnie wyznaczenie kierunku, miasta docelowego, szczegóły i oto jestem – za miesiąc ruszam do Marmaris! W pierwszej wersji miało być Fethiye, już zaczęłam planować moje wyjaże i notować miejsca warte zobaczenia, ale koniec końców nastąpiła mała zmiana. Będę bliżej Bodrum, ale za to już nad Morzem Śródziemnym i mimo tego, że na początku byłam trochę zawiedziona, to teraz strasznie się cieszę!

W Marmaris będę sama. Pewnie dołączą do mnie jacyś animatorzy, ale to i tak dopiero w czerwcu. A ja, jak na rezydenta przystało będę się zajmować głównie transferami, spotkaniami informacyjnymi i prowadzeniem wycieczek. Listę wycieczek już mam – trzy główne, czyli Pamukkale, Efez i Dalyan dobrze znam, nad resztą będę musiała popracować. Z tej okazji przygotowałam kącik naukowy, rozłożyłam dookoła siebie wszystkie „tureckie” książki i działam. Jak za studenckich czasów robię notatki i przypominam sobie moje sztandarowe żarciki wycieczkowe. Dużo pracy mnie czekaj, oj dużo. A do tego mam wyzwanie, bo mogę skomponować swoją autorską wycieczkę! Zawsze chciałam to zrobić, ale nie było okazji! A teraz, skoro jest szansa, to nie zawaham się wymyślić czegoś szałowego!

O Marmaris jeszcze nic nie wiem. Byłam tam 1,5 roku temu w czasie naszego słynnego Road Tripu po Turcji Egejskiej. Spędziłam tam jakieś 3 godziny – głównie jedząc i spacerując wzdłuż morza. Nie dotarłam do zamku Sulejmana Wspaniałego, ale widziałam wspaniały zachód słońca i góry stykające się z taflą wody. Od momentu, kiedy miasto wynurzyło się zza zakrętu i było widoczne w dolinie pod nami, wiedziałam, że będzie pięknie.

Przede mną jeszcze pięciodniowe szkolenie, do którego również muszę się przygotować. A później kierunek Warszawa i doroczna walka o wizę. Z premedytacją używam słowa „walka”, bo nigdy jeszcze nie dostałam jej od ręki. Zawsze, ale to zawsze żądają ode mnie oryginalnych dokumentów (które są w Turcji) zamiast skanów, zawsze każą mi przychodzić następnego dnia, a ponadto raz lub dwa tuż przed moją kolejką skończył się tusz w drukarce i zawiesił się system.

Życzcie mi powodzenia! Zaczynam 24 kwietnia! :) I koniecznie dajcie znać jeżeli byliście w Marmaris lub wybieracie się tam w tym roku!
0
 • Ta praca rezydenta to zawsze dla mnie brzmiała jak marzenie (z całym tym inwentarzem narzekań na turystów i nie tylko) :) ah, jaram się z Tobą!

 • Powodzenia :D Nowe doświadczenia przede wszystkim:)

 • Powodzenia w nowym miejscu! :)

 • Gratulacje i powodzenia! :)

 • Jak miło się czyta o takich pozytywnych rzeczach, oj za dużo narzekań w naszym życiu… Gratuluję! Samych pozytywnych grup! :)

 • jest też dobra strona wyjazdu do PL – Cieszyn! :D w Marmaris nie byłem, ale niewykluczone, że w tym roku będziemy w Turcji (tyle że trochę bardziej na północ :) )

  • Będę, będę! Całe szczęście, że mi pasuje :) A co do Twojej Turcji – co roku mi piszesz, że jedziesz i jeszcze Cię w niej nie widziałam! :) Tak czy inaczej, gdybyście się jednak zdecydowali, to pisz w razie potrzeby.

 • serio zawsze masz przeboje w tureckiej Ambasadzie? ode mnie nigdy jeszcze nie chcieli oryginałów, dokumenty przyjmują od ręki i po południu wizę odbieram… ale fakt może to zależy na jakiego urzędnika się trafi? ;)
  nawet rok temu, mimo że zmieniły się zasady aplikacji i trzeba było spotkanie umówić online (o czym nie wiedziałam), to udało się bez bólu. w takim razie… powodzenia ;) i udanego sezonu nam wszystkim :)