IMG_7451

O Turcji piszą:

Turcja w sandałach – Turecka encyklopedia. Nie ma chyba miejsca, które nie zostało odwiedzone przez Izę. Szczegółowe opisy zabytków i miast w całej Turcji. Ulubiona strona wszystkich rezydentów i pilotów wycieczek, którzy zaczynają karierę w tureckiej turystyce :)

Turcja od kuchni – Trzy razy TAK! Jeżeli mam w planach coś tureckiego (a zdarza się to kilka razy w miesiącu) od razu biegnę do Emilii :) Kebaby, zupy, baklawa i kuchnia osmańska, dokładnie opisane, aż proszą się, żeby je ugotować!

Tur-Tur blog – Agatę wszyscy znają i kochają. Ja też tak mam :) Fajna forma, bardzo przyjemnie się czyta, jest tam wszystko. I mówiąc „wszystko” mam na myśli dosłownie WSZYSTKO.

Polskie blogi podróżnicze:

Znajkraj. Rowery, narty biegowe, bieganie – Podróże po Polsce i po Europie. M.in. Norwegia, Alpy, Morawy, Rumunia.

Zależna w podróży – Niezależne podróże poza szlakiem, odpowiedzialna turystyka, kobieta w podróży

Daleko niedaleko – Blog o podróżach, ludziach, innych kulturach i ciekawych miejscach z dużą dawką fotografii

Kami and the Rest of the World – Jak pogodzić pracę na etacie z podróżami, tymi dalekimi, tymi bliskimi i tymi w mniej znane miejsca. A dodatkowo sporo kultury alternatywnej i street artu oraz trochę o podróżach w pojedynkę.

TropiMy Przygody – O podróżach bliższych i dalszych, miejscach z ciekawą historią, wegetarianizmie w podróży, a do tego spora dawka fotografii podróżniczej.

Kołem Się Toczy – Blog o podróżach po Europie i Azji. Relacje, fotografia, lifestyle, porady i osobiste przemyślenia.

Kto podróżuje ten żyje dwa razy – Podróże i informacje praktyczne po Azji Południowo-Wschodniej, Europie, Kubie oraz wszystko co chcieliście wiedzieć o pracy w turystyce, a baliście się zapytać.

Podróże od kuchni – Praktyczny przewodnik podróżniczo-kulinarny po świecie. O tym, co warto wrzucić do plecaka i na ząb w innych krajach.

Bałkany według Rudej – Subiektywnie o Bałkanach i nie tylko. Relacje z podróży i psychodietetyczne spojrzenie na kraje Półwyspu Bałkańskiego okraszone zdjęciami i filmami oraz rudym poczuciem humoru i ironią.

Poszli-Pojechali – W zimie – Azja, w pozostałych porach roku – Polska, Europa. Miasta, miejsca, festiwale, ciekawostki, relacje, kuchnia, przepisy.

Wojażer – W podróży podczas każdej wolnej chwili między swoją etatową pracą. O podróżach bliskich i dalekich w bardzo subiektywnym ujęciu. O Azji, Europie i Ameryce, czasem nawet o Polsce.

Love Traveling – Życie bez podróży jest jak przyprawa bez soli! Autorski blog o fascynacji światem, inspirujących podróżach i podróżniczym stylu życia… na etacie ;)

Life in 20 kg (dawniej Podróże Obieżyświatki) – Blog o podróżach , przeprowadzce na drugi koniec świata i życiu w 20 kg bagażu. Kobiecy punkt widzenia z perspektywy mieszkania na krańcach świata: Chiny, Gruzja, Tajlandia a jeszcze wiele przede mną.

Tresvodka (w Chile) – O życiu w Chile i podróżach po Ameryce Łacińskiej. Relacje z podróży, zdjęcia, rady, przepisy, kulturowe spostrzeżenia i kulturalne polecenia.

Amused Observer – Podróże bliskie i dalekie. Ulubione rejony: Ameryka Łacińska i Afryka. Ulubione tematy: języki, kultura, kuchnia.

The Ollie – Blog łączący dwie pasje – podróże i fotografowanie. Zdjęcia i opisy wyjazdów do klimatycznej Azji Południowo-Wschodniej oraz krótkich wypadów po pięknej Europie.

Szymon Podróżnik – O chłopaku, który postanowił realizować marzenia i poznawać nowe miejsca oraz ludzi w najróżniejszych zakątkach świata.

Podróże Pana Szpaka – Podróżnik amator, najczęściej podróżuje po krajach byłego Związku Radzieckiego, ale nie tylko. Pamięta o polskich cmentarzach i ważnych dla Polski miejscach. Entuzjasta dobrych piw i piłki nożnej.

kami everywhere – Opowieści z okresów mieszkania w Bośni czy Portugalii. Wrażenia z podróży solo do miejsc spoza utartego szlaku. Blog pisany z perspektywy pasjonatki szeroko pojętej sztuki, przede wszystkim street artu.

W Afryce – Afryka oczami Justyny Śnieżek. Podróże solo, inspiracje, praktyczne porady i fotoreportaże. Listy z Afryki.

Znacie?